Adamed rozbudowuje fabrykę leków. Możliwości produkcji wzrosną dwukrotnie

Autor: oprac. LJ • Źródło: Rynek Zdrowia20 maja 2022 11:30

W Pabianicach trwa rozbudowa Centrum Produkcyjno-Logistycznego firmy Adamed. Podniesie to zdolności produkcyjne z 2 mld tabletek produkowanych w 2020 do 4 mld w 2027 roku.

Adamed rozbudowuje fabrykę leków. Możliwości produkcji wzrosną dwukrotnie
Rozbudowa Centrum Produkcyjno-Logistycznego firmy Adamed Fot. Adamed
  • Adamed rozbudowuje Centrum Produkcyjno-Logistyczne w Pabianicach. Inwestycja przekroczy koszt 300 mln zł
  • Firma podniesie swoje zdolności produkcyjne z 2 mld tabletek produkowanych w 2020 roku do 4 mld w 2027 roku
  • Adamed Pharma w ciągu ostatnich dwóch dekad przeznaczył na inwestycje i działalność badawczo-rozwojową ponad 1,9 mld zł. Do 2025 roku planuje wydatkować kolejny 1 miliard na inwestycje

4 mld tabletek w 2027 roku

W Pabianicach trwa rozbudowa Centrum Produkcyjno-Logistycznego firmy farmaceutyczno-biotechnologicznej Adamed Pharma S.A.

Inwestycja przekroczy koszt 300 mln zł. Umożliwi zwiększenie mocy i możliwości produkcyjnych oraz zdolności magazynowych, a także digitalizację procesów logistycznych, produkcyjnych i jakościowych, rozwój infrastruktury laboratoryjnej i technicznej oraz unowocześnianie procesów przemysłowych. 

Adamed podniesie swoje zdolności produkcyjne z 2 mld tabletek produkowanych w 2020 roku do 4 mld w 2027 roku oraz zwiększy poziom automatyzacji i robotyzacji procesów.

Generalnym Wykonawcą zakończonego I etapu prac jest firma ALSTAL Grupa Budowlana.

Pierwszy etap rozwoju Centrum w Pabianicach objął budowę i uruchomienie dwóch zintegrowanych obiektów magazynu gotowych wyrobów i materiałów farmaceutycznych oraz centralnej pakowni o łącznej kubaturze 160 000 m kw. oraz powierzchni użytkowej prawie 19 000 m kw wykonanych w standardzie farmaceutycznym.

Uruchomienie nowego magazynu pozwoli trzykrotnie zwiększyć liczbę miejsc paletowych w Adamed. Przed uruchomieniem inwestycji firma dysponowała 10 tys. miejsc składowania, a po otwarciu obiektu będzie to łącznie wielkość 34 tysiące.

Skrócenie czasu przyjmowania dostaw 

Dzięki reorganizacji i digitalizacji procesów logistycznych trzykrotnie skróci się czas przyjmowania dostaw towarów i materiałów oraz poprawi się jakość obsługi logistycznej klientów firmy, zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

Generalny Wykonawca, firma ALSTAL Grupa Budowlana, zakończył już prace budowlane oraz montaż nowoczesnego sprzętu i technologii, która pozwoli na uruchomienie obiektu. W budynku pakowni trwają jeszcze prace związane z testami systemów, montażem ciągów pakujących oraz specjalistycznego wyposażenia, których zakończenie przewidywane jest na styczeń 2023 roku. Zgodnie z planem docelowo zainstalowanych zostanie 12 linii pakujących.

Nowa pakownia pozwoli zwiększyć zdolności produkcyjne oraz poziom standaryzacji i efektywności procesów pakowania produktów leczniczych, w tym ich serializację i agregację.

-  Dzięki zintegrowanemu programowi rozbudowy Centrum Produkcyjno-Logistycznego dwukrotnie zwiększymy zdolności produkcyjne Adamed. Pozwoli nam to skutecznie i odpowiedzialnie reagować na aktualne potrzeby i stale zabezpieczać dostęp do nowoczesnych i skutecznych terapii dla polskich pacjentów - mówi Bartłomiej Rodawski, dyrektor operacyjny i członek zarządu Adamed Pharma S.A.

Adamed Pharma w ciągu ostatnich dwóch dekad przeznaczył na inwestycje i działalność badawczo-rozwojową ponad 1,9 mld zł. Do 2025 roku planuje wydatkować kolejny 1 miliard na inwestycje.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum