×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ważna zmiana dla aptek od kwietnia 2023

Autor: oprac. JKB • Źródło: Centrum e-Zdrowia, Rynek Zdrowia28 marca 2023 08:10Aktualizacja: 28 marca 2023 11:06

Centrum e-Zdrowia informuje o wymogu zaktualizowania systemów operacyjnych i przeglądarek internetowych na komputerach, które są wykorzystywane do dostępu do ZSMPOL. Zmiany zaczną obowiązywać 21 kwietnia.

Ważna zmiana dla aptek od kwietnia 2023
Są nowe wymagania w dostępie do ZSMPOL. Fot. Shutterstock

 

Ważna miana dla aptek od 21 kwietnia 2023

Centrum e-Zdrowia przypomina, że 21 kwietnia zostaną zmienione wymagania dotyczące dostępu do systemu ZSMPOL (Zintegrowany System Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi). Wskazane zmiany mają dotyczyć zarówno portalu ZSMPOL, jak i modułu ZSMPOL odpowiedzialnego za odbieranie komunikatów.

Wymagany system operacyjny to Microsoft Windows 10 (minimum). Z kolei w przypadku przeglądarek internetowych wymagania są następujące:

  • Microsoft Edge – wersja minimum z ostatnich 9 miesięcy,
  • Google Chrome – wersja minimum z ostatnich 6 miesięcy,
  • Firefox – wersja minimum z ostatnich 6 miesięcy.

CeZ prosi o weryfikację i aktualizację powyższych wymagań we własnym zakresie i jednocześnie przypomina, że brak aktualizacji po wskazanej dacie uniemożliwi korzystanie i komunikację z systemem ZSMPOL.

Przypomnijmy: ZSMOPL umożliwia m.in. monitorowanie na poziomie detalicznym i hurtowym obrotu lekami oraz przekazywanie tych informacji do właściwych organów. Głównym celem systemu jest usprawnienie procesów biznesowych związanych z dostępem do informacji o obrocie produktami leczniczymi. Obowiązek raportowania do ZSMOPL rozpoczął się dnia 1 kwietnia 2019.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze