×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

E-recepta z Polski od dzisiaj honorowana we wszystkich aptekach w Estonii

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP13 marca 2023 13:31Aktualizacja: 13 marca 2023 13:44

Estońskie Centrum Systemów Informacji o Zdrowiu i Opiece Społecznej (TEHIK) poinformowało o honorowaniu polskich e-recept w aptekach na terenie całej Estonii.

E-recepta z Polski od dzisiaj honorowana we wszystkich aptekach w Estonii
Polskie e-recepty są uznawane w estońskich aptekach. Fot. Shutterstock

 

Polskie e-recepty respektowane w Estonii

- Wydane w Polsce e-recepty będą od poniedziałku honorowane w aptekach na obszarze całej Estonii. Polska dołączyła tym samym do Finlandii, Portugalii i Chorwacji; w tych czterech państwach możliwe będzie również wykorzystanie e-recepty wydanej w Estonii - poinformowało estońskie Centrum Systemów Informacji o Zdrowiu i Opiece Społecznej (TEHIK).

- W świecie częstych podróży i pracy za granicą ludzie oczekują możliwości zakupienia leków przy pomocy recepty wydanej przez lekarzy z ich kraju rodzimego - wskazała Katre Pruul z TEHIK.

W 2023 roku z możliwości tej korzystano w Estonii średnio 31 razy dziennie. Najwięcej realizacji e-recept w drugim kraju odnotowano pomiędzy Estonią i Finlandią, pierwszymi w UE państwami, które wprowadziły tę możliwość.

- Z państw geograficznie bliższych Estonii do programu nie dołączyły jeszcze Łotwa, Litwa i Szwecja, które intensywnie nad tym pracują i - mam nadzieję - dołączą wkrótce - zaznaczyła Pruul.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze