Trwa nabór wniosków na badania kliniczne. Zbieranie danych o najskuteczniejszych lekach

Autor: oprac. SzB • Źródło: ABM, Rynek Zdrowia28 września 2022 16:00

Trwa nabór wniosków w ramach konkursu organizowanego przez Agencję Badań Medycznych. Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów wynosi 100 mln zł.

Trwa nabór wniosków na badania kliniczne. Zbieranie danych o najskuteczniejszych lekach
ABM i konkurs na badania head-to head. Trwa nabór wniosków. Fot. AdobeStock
  • Agencja Badań Medycznych przypomina, że do 20 października trwa nabór w ramach konkursu na badania head-to-head
  • - Celem konkursu jest zebranie wiarygodnych danych naukowych na temat najskuteczniejszych leków i procedur medycznych dostępnych dla pacjentów — wyjaśnia Ewa Biłant, kierownik działu kontraktowania i analiz ABM
  • Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów wyłonionych w ramach tego konkursu wynosi 100 mln zł
  • ABM podkreśla, że projekty muszą posiadać status niekomercyjnych badań klinicznych produktu leczniczego lub eksperymentów badawczych

Konkurs na badania head-to-head. Nabór wniosków trwa

Do 20 października trwa nabór wniosków w ramach konkursu na badania head-to-head w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych lub eksperymentów badawczych. Całość jest finansowana ze środków Agencji Badań Medycznych. Nabór ruszył z kolei 11 lipca. 

— Celem konkursu jest zebranie wiarygodnych danych naukowych na temat najskuteczniejszych leków i procedur medycznych dostępnych dla pacjentów — wyjaśnia Ewa Biłant, kierownik działu kontraktowania i analiz ABM. 

Przypomnijmy, że badania typu head-to-head umożliwiają i ułatwiają bezpośrednie porównanie skuteczności i bezpieczeństwa alternatywnych opcji terapeutycznych. 

— Obecnie na rynku istnieje wiele różnych technologii medycznych, które mogą mieć zastosowanie w ramach leczenia tej samej jednostki chorobowej. Jest to oczywiście zjawiskiem pozytywnym i rozszerzającym możliwości terapeutyczne leczenia dla pacjentów. Jednocześnie stawia przed lekarzami trudny wybór najskuteczniejszej terapii spośród dostępnych opcji — dodaje Ewa Biłant. 

Jak złożyć wniosek w tym konkursie ABM?

Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów wyłonionych w ramach tego konkursu wynosi 100 mln zł (maksymalna wartość projektu eksperymentu badawczego to 5 mln zł, z kolei projekty badań klinicznych nie są objęte limitami dofinansowania). 

Projekty muszą posiadać status niekomercyjnych badań klinicznych produktu leczniczego lub eksperymentów badawczych. 

Jak czytamy na stronie ABM, wniosek należy złożyć w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem Systemu teleinformatycznego, dostępnego na stronie www.konkurs.abm.gov.pl.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum