×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Prof. Krzysztof Jóźwiak kandydatem na dyrektora Narodowego Centrum Nauki

Autor: oprac. MCD • Źródło: PAP16 lutego 2023 17:00

Rada Narodowego Centrum Nauki (NCN) rekomenduje prof. Krzysztofa Jóźwiaka z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na stanowisko dyrektora NCN. W czwartek, 16 lutego, podjęła uchwałę w sprawie przedstawienia ministrowi edukacji i nauki Przemysławowi Czarnkowi kandydatury naukowca.

Prof. Krzysztof Jóźwiak kandydatem na dyrektora Narodowego Centrum Nauki
Prof. Krzysztof Jóźwiak jest kandydatem na dyrektora NCN. Na zdj. podczas uroczystości wręczenia Nagrody Narodowego Centrum Nauki w Krakowie Fot. Łukasz Gągulski/PAP
  • Prof. Krzysztof Jóźwiak jest profesorem nauk farmaceutycznych. Prowadzi badania z zakresu farmakologii molekularnej i chemii leków
  • W czwartek Rada NCN podjęła uchwałę w sprawie przedstawienia ministrowi edukacji i nauki jego kandydatury na stanowisko dyrektora Narodowego Centrum Nauki
  • Prof. Jóźwiak uzyskał najwyższą ocenę w przeprowadzonym konkursie.  Kadencja obecnego dyrektora instytucji, prof. Zbigniewa Błockiego, kończy się 3 marca

Prof. Jóźwiak z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie kandydatem na dyrektora NCN

Narodowe Centrum Nauki jest instytucją powołaną do wspierania działalności naukowej w zakresie badań podstawowych. Jego roczny budżet wynosi ok. 1,43 mld zł. 

W czwartek, 16 lutego, biuro prasowe NCN poinformowało, że Rada NCN podjęła uchwałę w sprawie przedstawienia ministrowi edukacji i nauki Przemysławowi Czarnkowi kandydatury prof. Krzysztofa Jóźwiaka z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na stanowisko dyrektora NCN.

Podano, że prof. Jóźwiak uzyskał najwyższą ocenę w przeprowadzonym konkursie. Postępowanie przeprowadziła komisja powołana przez Radę NCN, złożoną z przedstawicieli tego gremium i reprezentantów wskazanych przez szefa MEiN.

Konkurs ogłoszono w połowie listopada 2022 r. Nabór kandydatów prowadzony był do końca ubiegłego roku.

Prof. Krzysztof Jóźwiak jest, przypomnijmy, profesorem nauk farmaceutycznych. Prowadzi badania z zakresu farmakologii molekularnej i chemii leków, kieruje Zakładem Biofarmacji i Katedrą Chemii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Jest również przewodniczącym uczelnianego Zespołu Merytorycznego Wsparcia Wniosków Grantowych oraz członkiem Rady Nadzorującej Centrum Transferu Wiedzy UM w Lublinie.

Badacz w latach 2012-2020 był członkiem Rady NCN. Od 2018 do 2022 roku był członkiem Rady Naukowej Instytutu Farmakologii im. J. Maja PAN w Krakowie.

Kadencja obecnego dyrektora tej instytucji prof. Zbigniewa Błockiego kończy się 3 marca. Naukowiec sprawował tę funkcję przez dwie czteroletnie kadencje.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze