×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Blisko 330 mln zł na badania niekomercyjne. ABM wskazała 27 projektów do dofinansowania

Autor: oprac. ML • Źródło: Rynek Zdrowia25 maja 2023 11:45

Agencja Badań Medycznych rozstrzygnęła konkurs na badania head-to-head w zakresie niekomercyjnych badań klinicznych lub eksperymentów badawczych – po zakończonej procedurze odwoławczej. Pieniądze wesprą 27 innowacyjnych projektów.

Blisko 330 mln zł na badania niekomercyjne. ABM wskazała 27 projektów do dofinansowania
Ponad połowa wniosków otrzyma dofinansowanie. Fot. Shutterstock
  • Prezes Agencji Badań Medycznych, dr hab. n. med. Radosław Sierpiński zatwierdził listę rankingową zawierającą wyniki konkursu na badania head-to-head
  • Chodzi o w niekomercyjne badania kliniczne lub eksperymenty badawcze  po zakończonej procedurze odwoławczej
  • Rekomendację ABM do dofinansowania w Konkursie otrzymało 27 projektów, dla których łączna kwota dofinansowania wynosi 328 883 813,11 zł

Wpłynęło łącznie 50 wniosków

Nabór wniosków w konkursie trwał od 11 lipca 2022 r. do 20 października 2022 r. W ramach Konkursu wpłynęło 50 wniosków o łącznej wartości projektów 572 204 048,79 zł. Do oceny merytorycznej zostało skierowanych 49 wniosków.

M.in. Wojskowy Instytut Medyczny otrzyma 35 mln zł na ocenę skuteczności i bezpieczeństwa podwójnej terapii biologicznej u chorych z oporną na indukcję chorobą Leśniowskiego-Crohna. Ponadto otrzyma tez 30 mln zł na ocenę skuteczności i bezpieczeństwa podwójnej terapii biologicznej i/lub małymi cząsteczkami u chorych z opornym na indukcję wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego.

- Informujemy, że z uwagi na bardzo duże zainteresowanie konkursem  i liczbę złożonych w konkursie projektów badań klinicznych i eksperymentów badawczych dających szansę na poprawę sytuacji pacjentów w Polsce, przede wszystkim poprzez zwiększenie dostępności nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia, Prezes Agencji podjął decyzję o podniesieniu pierwotnej alokacji o ponad 200 mln zł - poinformowała ABM w komunikacie.

Pełna lista projektów rekomendowanych do dofinansowania do pobrania pod tekstem.

DO POBRANIA

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze