Zielona Góra: zombie zachęcą do oddawania krwi

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 15 września 2011 11:11

W samo południe na zielonogórskim deptaku wystartuje II Zielonogórski Zombie Walk - impreza mająca na celu promocję krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

Zielona Góra: zombie zachęcą do oddawania krwi
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Pomysł zorganizowania akcji zrodził się w zielonogórskim klubie Stowarzyszenia Ad Astra. Inicjatywę poparł Departament Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze.

- Akcja doskonale wpisuje się ideę promocji krwiodawstwa realizowaną przez urząd marszałkowski. Krew jest najszczerszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jest to impreza warta wsparcia - mówił Dorota Szymkowiak, zastępca dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia UM w Zielonej Górze.

Paweł Kamiński ze Stowarzyszenia Ad Astra informuje, że akcja odbywa się w wielu krajach na świecie i w wielu miastach Polsce. Na mieszkańców Zielonej Góry 15 września czeka wiele atrakcji, jednak głównym celem akcji jest promocja krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz zebranie jak największej ilości krwi. Akcję poboru krwi zorganizuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze.

- Taka akcja może być świetną promocją krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Włączamy się w nią całym sercem i liczymy, że zaowocuje ona dużą ilością pobranej krwi - mówi Krzysztof Piwowarczyk.

Zachęca także do wzięcia udziału w kolejnej akcji organizowanej przez RCKiK mającej na celu poszukiwanie dawców szpiku kostnego.

- Od 26 września rozpoczynamy akcję poszukiwania potencjalnych dawców szpiku kostnego. Każdego, kto chciałby podzielić się tym darem zapraszamy codziennie w godz. 7-14 do naszej siedziby. Procedura jest bardzo podobna do tej, obowiązującej przy poborze krwi. Aby zostać dawcą trzeba być w wieku od 18 do 45 lat i być zdrowym - przypomina Piwowarczyk.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum