Zielona Góra: więcej łóżek dla pacjentów onkologicznych

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 30 marca 2010 13:57

Jest zgoda na likwidację oddziału dermatologii w szpitalu wojewódzkim. To dobra wiadomość dla chorych na raka, bo w lecznicy przybędzie dla nich miejsc.

Wcześniej uchwałę o likwidacji oddziału dermatologicznego w Szpitalu Wojewódzkim SP ZOZ im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze podjął sejmik.

Została ona jednak unieważniona przez wicewojewodę Helenę Hatkę, która twierdziła, że wskazany przez marszałka województwa 105. Szpital Wojskowy w Żarach nie jest w stanie zrealizować potrzeb pacjentów dermatologicznych z całego województwa.

Po spotkaniu 29 marca, w którym udział wzięli m.in. wicemarszałek Elżbieta Polak, dyrektor Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Stanisław Łobacz oraz dyrektorzy obu szpitali i w trakcie którego przedstawiono argumenty przemawiające za likwidacją, wicewojewoda Hatka zgadza się na zamknięcie oddziału.

– To bardzo dobra wiadomość dla pacjentów onkolgicznych z całego Lubuskiego. W miejscu oddziału dermatologicznego powstaną łóżka dla nich – informuje w rozmowie z Rynkiem Zdrowia Adrianna Wilczyńska, rzecznik lecznicy.

Jak zapewnia, przetarg na remont budynku, w którym znajdował się oddział dermatologiczny (mieszczą się tam jeszcze oddział chirurgii klatki piersiowej oraz oddział pulmonologiczny) zostanie ogłoszony wkrótce.

– Mamy nadzieję, że na jesieni uda się tam już przeprowadzić pacjentów. Gmach wymaga gruntownego remontu. Dotychczas udało się już wymienić windę oraz sanitariaty. Budynek ma tę zaletę, że jest połączony bezpośrednio zakładem radioterapii. Pacjenci mogą więc sami przejść na terapię lub zostać łatwo tam przetransportowani. Teraz muszą pokonać drogę między budynkami – wyjaśnia Wilczyńska.

Pacjenci dermatologiczni nie muszą się obawiać, że zostaną bez opieki. 105. Szpital Wojskowy w Żarach będzie miał zwiększony kontrakt i jest w stanie przyjąć chorych z całego województwa.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum