Zielona Góra: poliklinika inwestuje w leczenie nerwic

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 28 czerwca 2010 16:08

Zielonogórski ZOZ MSWiA otwiera pierwszy w województwie lubuskim dzienny oddział leczenia zaburzeń nerwicowych i poradnię leczenia nerwic.

Jak przyznaje w rozmowie z Rynkiem Zdrowia Dariusz Suchorski, dyrektor placówki, wystarczyły pierwsze wzmianki w mediach o tym, że lecznica będzie oferować takie świadczenia, by rozdzwoniły się telefony od chorych.

– To był spontaniczny, bardzo szybko zrealizowany pomysł. Postanowiliśmy zadbać o chorych na nerwicę, bo w ostatnich czasach coraz więcej jest osób z takimi problemami. Nasza idea spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, bo nie ma w województwie ani jednej placówki, która zapewnia takie leczenie – mówi Suchorski.

W maju 2010 r. Fundusz ogłosił konkurs na świadczenie tego rodzaju usług, a 24 czerwca ZOZ MSWiA podpisał kontrakt, który pozwoli przyjąć na oddział dzienny 24 osoby.

– Zdecydowaliśmy się na taką formę, gdyż pozwala ona pacjentom leczyć się, nie wyłączając się zupełnie z życia domowego i zawodowego. W poradni będzie na nich czekać dwóch, a na oddziale czterech specjalistów: psychoterapeutów, psychiatrów i psycholog. Na początek oddział i poradnia zajmą trzy pomieszczenia. Docelowo, po zakończeniu prac remontowych, całe piętro – wyjaśnia dyrektor polikliniki.

Poradnia i oddział otworzą swoje podwoje 1 lipca, ale już teraz na stronie placówki www.poliklinika.zgora.pl zamieszczone są informacje dotyczące rejestracji. Wkrótce na stronie pojawią się szczegóły dotyczące przyjmowania i leczenia pacjentów z zaburzeniami nerwicowymi.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum