Zielona Góra: policzą się z cukrzycą biegiem, razem z WOŚP

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 07 stycznia 2016 18:41

W niedzielę (10 stycznia) spod zielonogórskiego magistratu o godz. 13 wyruszy 10. bieg ''Policz się z cukrzycą''. Będzie to impreza towarzysząca Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Zielona Góra: policzą się z cukrzycą biegiem, razem z WOŚP
Bieg ''Policz się z cukrzycą'' będzie imprezą towarzyszącą Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Fot. Archiwum

Żeby przyłączyć się do biegowej akcji ''Policz się z cukrzycą'', nie trzeba być wprawionym biegaczem. Trasa liczy niewiele ponad 4 km - to dystans, który pokona amator. Nie trzeba będzie biec, bo jest też opcja dla chodziarzy - równolegle odbywać się będzie marsz nordic walking. Ekipa urzędu marszałkowskiego zapewnić ma kilkadziesiąt par kijków do wypożyczenia.

Zapisy już ruszyły. Na bieg warto przyjść wcześniej. Już od godz. 11.30 ruszy Miasteczko Zdrowia i Radości z miniofertą medyczną. Będzie można tam skorzystać z porad lekarzy specjalistów, m.in. diabetologa. Przewidziane są też nieinwazyjne badania (pomiar ciśnienia, tętna itp.).

Jak przypomina Michał Iwanowski, rzecznik prasowy Zarządu Województwa Lubuskiego, są oddziały w lubuskich lecznicach, w których sprzęty z charakterystycznym serduszkiem stanowią zdecydowaną większość wyposażenia.

Tylko w dwóch największych szpitalach w województwie: w Zielonej Górze i Gorzowie łączna wartość sprzętu od Fundacji WOŚP, który trafił tam w ostatnich pięciu latach, to ponad 2,5 mln zł (Gorzów Wlkp. 1,4 mln zł, Zielona Góra 1,3 mln zł).

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum