Zielona Góra: na krwiodawców będą czekać... pomidory

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 25 lipca 2018 16:00

Będzie krwawo, lecz w luksusie, podziel darem się w krwiobusie. A za każdy krwi dar spory, da marszałek… pomidory! - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Zielona Góra: na krwiodawców będą czekać... pomidory
Warto wiedzieć, że osoby wykonujące zawody takie jak pilot, maszynista, kierowca autobusu, operator dźwigu, oraz pracujące na wysokości, uprawiające wspinaczkę, głębokie nurkowanie mogą powrócić do tych zajęć nie wcześniej niż 12 godz. po oddaniu krwi. Got. Archiwum

W piątek (26 lipca) z inicjatywy marszałek Elżbiety Anny Polak pod urzędem marszałkowskim stanie autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krwiobusa zaprasza od godz. 9.

Skąd pomysł, żeby krwiodawcom ofiarowywać pomidory?

- Latem dzielimy się tym co najlepsze. Krew jest bardzo potrzebna w lubuskich szpitalach. Więc naszym dawcom chcemy także podarować symboliczny i zdrowy prezent - tłumaczy marszałek Elżbieta Anna Polak.

Na krwiodawców czeka także klasyczny pakiet z czekoladami.

Ważne, aby w dzień oddania krwi być zdrowym, wypoczętym i po lekkim śniadaniu! Wskazane jest także dzień wcześniej wypić około 1,5-2 l płynów (soki, woda mineralna). Na akcję należy zabrać ze sobą obowiązkowo dokument tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, prawo jazdy lub nowy paszport).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum