Zielona Góra: Szpital Uniwersytecki oferuje komercyjne testy na koronawirusa, koszt - 534 zł

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 czerwca 2020 07:30

Wprowadzamy możliwość wykonania prywatnych badań diagnostycznych na SARS-CoV-2 – poinformował na swojej stronie internetowej Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. Test kosztuje 534 zł.

Zielona Góra: Szpital Uniwersytecki oferuje komercyjne testy na koronawirusa, koszt - 534 zł
Test kosztuje 534 zł. Fot. Shutterstock

- Możliwość wykonania badania w naszym szpitalu jest odpowiedzią na zapotrzebowanie. Coraz więcej osób pytało o taką możliwość. Należy jednak podkreślić, że testów nie wykonujemy w naszym laboratorium. Te rezerwujemy dla naszych pacjentów, nie osób, które chcą wykonać test komercyjnie - powiedziała PAP rzeczniczka zielonogórskiego szpitala Sylwia Malcher-Nowak.

Dodała, że w przypadku badania komercyjnego pobierane wymazy są przekazywane do prywatnego podmiotu poza regionem, z którym szpital ma umowę.

Testy są wykonywane metodą PCR, polegającą na określeniu obecności wirusa w wymazie z błon śluzowych gardła, czyli wymazie pobranym z gardło- i nosogardzieli. Wymazy są pobierane w dni powszednie od godz. 10.00 do 12.00 w punkcie poboru, w namiocie przy Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych zielonogórskiej lecznicy.

Jak przekazano w komunikacie, odbiór wyników będzie możliwy w następnym dniu, po godz. 15.00 w punkcie informacyjnym przy głównym wejściu do szpitala od ul. Wazów - po okazaniu dowodu osobistego.

PAP - Marcin Rynkiewicz

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum