×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zielona Góra: Centrum Zdrowia Psychicznego pomoże chorym na depresję

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia16 stycznia 2014 20:49

Fundacja Ja, My, Oni chce otworzyć w Zielonej Górze Centrum Zdrowia Psychicznego. Terapeuci opiekowaliby się nie tylko chorym na depresję, ale i pracowali z jego rodziną. Fundacja stara się o dofinansowanie z budżetu obywatelskiego.

Zielona Góra: Centrum Zdrowia Psychicznego pomoże chorym na depresję
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Fundacja zamierza współpracować z kilkoma terapeutami i lekarzami psychiatrami - w tym celu prowadzi rozmowy ze szpitalem psychiatrycznym w Ciborzu. Planuje też organizować warsztaty z rodzinami chorych, aby nauczyć ich, w jaki sposób opiekować się członkiem rodziny - informuje Gazeta Wyborcza.

Najważniejszy cel fundacja upatruje jednak we wsparciu społecznym. Terapeuci mieliby przygotować chorego do powrotu do pracy oraz pomagać mu w odbudowaniu więzi rodzinnych i towarzyskich.

Centrum Zdrowia Psychicznego ma wpasować się w założenia Regionalnego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Według założeń dokumentu, chorzy nie będą już tygodniami przebywać w zamkniętych szpitalach, tylko w małych centrach, jak najbliżej miejsca zamieszkania.

Centrum nie ma na razie bazy lokalowej. Potrzebne są trzy pokoje na biuro, salę terapeutyczną i wykładową. Fundacja stara się o dofinansowanie z budżetu obywatelskiego - wnioskuje o 150 tys. zł.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze