Zgorzelec: karetkę wyśle dyspozytornia z Legnicy lub Wrocławia

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 28 sierpnia 2017 10:26

Wybierając numer alarmowy 999 mieszkańcy z powiatu zgorzeleckiego nie dodzwonią się już do dyspozytorni w miejscowym szpitalu. Rozmowa zostanie skierowana do dyspozytorni w Legnicy. Rozmowa z numeru alarmowego 112 kierowana jest do Wrocławia.

Zgorzelec: karetkę wyśle dyspozytornia z Legnicy lub Wrocławia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Maciej Leszkowicz, kierownik działu ratownictwa medycznego w SP ZOZ w Zgorzelcu, zmiany nastąpiły od 16 sierpnia. Decyzję podjął rząd, a jej wykonawcą jest wojewoda dolnośląski - informuje Gazeta Wrocławska.

Dyspozytornia w Zgorzelcu przestała działać w nocy z 15 na 16 sierpnia. Liczba karetek w powiecie pozostaje bez zmian: dwie w Zgorzelcu, jedna w Bogatyni i jedna w Węglińcu. Zespołem ratowników medycznych zawiaduje od połowy sierpnia dyspozytornia w Legnicy lub Wrocławiu.

Zmiana systemu przeszła niemal bez żadnych informacji w mediach. Dopiero dzwoniąc pod numer alarmowy, pacjenci dowiadują się, że łączą się z innym miastem. Aby skutecznie wezwać pomoc, należy podać dokładnie lokalizację miejsca, do którego wzywany jest zespół ratowników.

W teorii zmiany mają ułatwić dysponowanie karetkami w dawnym województwie jeleniogórskim, bo zmiana nie dotknęła tylko powiatu zgorzeleckiego, ale również jeleniogórski, lubański, bolesławiecki i lwówecki.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze