Zgorzelec: chirurg zakażony koronawirusem. Był w Indiach, po powrocie pracował w szpitalu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 18 marca 2020 11:18

U lekarza pracującego w Wielospecjalistycznym Szpitalu - Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu potwierdzono we wtorek (17 marca) zakażenie koronawirusem. Chodzi o chirurga, który w pierwszym tygodniu marca wrócił z Indii. Lekarz przychodził do pracy, ponieważ nie miał żadnych objawów choroby.

Lekarz nie miał żadnych objawów, przez tydzień pracował w szpitalu Fot. Shutterstock

Informacja ta znalazła się w oficjalnym komunikacie Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu - informuje Gazeta Wyborcza.

Z kolei dyrekcja szpitala wydała oświadczenie, w którym czytamy, że zakażony koronawirusem lekarz to chirurg, który w sobotę (7 marca) przyjechał z Indii, a do pracy w szpitalu na oddziale chirurgii wrócił w poniedziałek (9 marca). Przed tydzień nie miał objawów wskazujących na zakażenie i przychodził do pracy.

Objawy u lekarza pojawiły się w niedzielę (15 marca). Specjalista miał podwyższoną temperaturę, kaszel, ogólne rozbicie i osłabienie, dlatego zaczął podejrzewać, że może być zakażony koronawirusem.

W poniedziałek (16 marca) rano zgłosił się na konsultację na oddział zakaźny, gdzie pobrano od niego próbkę na obecność koronawirusa. We wtorek (17 marca) po południu było już wiadomo, że chirurg jest zakażony.

Więcej: wiadomosci.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum