Zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego wygrał zawody na Ukrainie

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2018 16:29

Zespół Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zajął pierwsze miejsce na zakończonych w sobotę (24 lutego) w Krzemieńcu na Ukrainie Trzecich Międzynarodowych Zimowych Mistrzostwach Ukrainy - powiedziała rzeczniczka prasowa Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego Joanna Sieradzka.

Zwycięską załogę z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego tworzyły trzy osoby: Mariusz Andrzejczak, Tomasz Scelina i Tomasz Turcza.Mistrzostwa ratowników. Fot. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe

W zawodach w Krzemieńcu wzięły udział 32 ekipy ratownictwa medycznego, z Ukrainy, Polski, Litwy i Izraela.

Zwycięską załogę z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego tworzyły trzy osoby: Mariusz Andrzejczak, Tomasz Scelina i Tomasz Turcza.

Ta sama ekipa stanęła już raz na podium ukraińskich zimowych mistrzostw w Krzemieńcu - w roku ubiegłym krakowscy ratownicy zajęli tam trzecie miejsce.

- Uczestnicy tych branżowych zawodów sprawdzali swoją wiedzę w dwóch testach teoretycznych oraz w wielu zadaniach praktycznych. Musieli się wykazać umiejętnościami m.in. podczas ratowania pacjenta z udarem mózgu, urazem zmiażdżeniowym, a także podczas symulacji zdarzenia masowego - powiedziała rzeczniczka prasowa Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, Joanna Sieradzka.

Jak przypomniała Sieradzka - współpraca Krakowskiego Pogotowia z Ukrainą trwa od wielu już lat. - W trakcie wydarzeń na Majdanie, z Krakowa posłano na Ukrainę pomoc humanitarną, a do Kijowa pojechały ekipy ratownictwa medycznego; ostatnio - w roku 2015, w ramach pomocy humanitarnej, Krakowskie Pogotowie przekazało do Iwano -Frankowska (dawny Stanisławów) karetkę pogotowia - powiedziała.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum