×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zduńska Wola: oddział urologiczny zamknięty, urolodzy przyjmują

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia22 grudnia 2017 20:00

Rada Powiatu Zduńskowolskiego przyjęła w piątek (22 grudnia) budżet na 2018 rok. Radni wysłuchali także informacji prezesa Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego na temat zaprzestania działalności oddziału urologicznego.

Zduńska Wola: oddział urologiczny zamknięty, urolodzy przyjmują
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rada powiatu wysłuchała informacji prezesa Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego na temat zaprzestania działalności oddziału urologicznego. Prezes Janusz Ratajczyk uspokajał radnych, że mieszkańcy nadal mogą leczyć się urologicznie w szpitalu.

Tłumaczył, że lekarze, którzy tworzyli niepubliczny zakład, pozostali w szpitalu i wykonują zabiegi oraz przyjmują pacjentów w ramach oddziału chirurgicznego. - Nigdzie nie trzeba jeździć. Można przyjść do lekarzy urologów u nas - zapewniał prezes Janusz Ratajczyk.

Urolodzy, jak przekonywał, wykonują zabiegi, które NFZ finansuje dodatkowo, poza ryczałtem szpitala, na sprzęcie jaki został nieodpłatnie użyczony zduńskowolskiej placówce przez niepubliczny zakład. Szpital nie ponosi dodatkowych kosztów.

Rada Powiatu Zduńskowolskiego przyjęła plan wydatków i dochodów na 2018 rok głosami 13 radnych. 6 radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości wstrzymało się od głosu.

Czytaj: www.zdunskawola.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze