Zdalna opieka medyczna w dermatologii: wielu pacjentów chce z niej korzystać także po pandemii

Autor: Newseria.pl/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2020 13:54

Polacy przekonują się do zdalnej opieki medycznej także w dermatologii. To jednak alternatywa tylko dla tych pacjentów, którzy są w trakcie wielomiesięcznego, stałego leczenia, a choroba jest pod kontrolą.

Zdalna opieka medyczna w dermatologii: wielu pacjentów chce z niej korzystać także po pandemii
To alternatywa dla pacjentów, u których choroba jest pod kontrolą Fot. Archiwum

W przypadku cięższych chorób dermatologicznych, o zaostrzonym przebiegu, konieczny jest bezpośredni kontakt z lekarzem i dokładne obejrzenie zmian skórnych - informuje Newseria.pl

Jak przyznaje w rozmowie z Newseria Biznes dr Ivana Stanković, dermatolog-wenerolog z Kliniki Dermea, członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, badanie przeprowadzone przez SW Research dla Galderma na przełomie maja i czerwca wskazuje, że 61 proc. osób cierpiących na przewlekłe choroby skóry w trakcie izolacji społecznej korzystało z konsultacji lub wizyty u dermatologa. 41 proc. z nich odbyło się online, a 36 proc. - przez telefon.

Jak podkreśla dermatolog, wizyty zdalne w tym trudnym epidemiologicznie okresie były koniecznością, bo niektóre problemy dermatologiczne wymagają natychmiastowej konsultacji lekarza, a jeszcze inne wymagają kontynuacji leczenia. Zdalne wizyty sprawdzają się także w przypadku pacjentów, którzy potrzebują tylko odnowić receptę na dotychczas stosowane leki i preparaty.

Jak wynika z badania SW Research, chęć korzystania ze zdalnych konsultacji dermatologicznych po ustaniu pandemii jednoznacznie deklaruje 34 proc. pacjentów (taki sam jest odsetek wciąż niezdecydowanych).

Więcej: newseria.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum