×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zawiercie: szpital ma nowy oddział okulistyki z blokiem operacyjnym za 1,9 mln zł

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • Dodano: 04 września 2020 16:00

Nowo otwarta okulistyka z blokiem operacyjnym umożliwia wykonywanie całego wachlarza zabiegów okulistycznych: w tym usuwanie zaćmy, chirurgię jaskry oraz, do tej pory niedostępną w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu - witrektomię.

Zawiercie: szpital ma nowy oddział okulistyki z blokiem operacyjnym za 1,9 mln zł
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje zawierciański szpital, placówka posiada innowacyjny, szwajcarski aparat do usuwania zaćmy, który podnosi bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. Podczas operacji usuwana jest zmętniała soczewka, a następnie wprowadzana nowa, sztuczna, dzięki czemu pacjent widzi lepiej.

- To wspaniałe, kiedy widzimy, że po operacji pacjent przychodzi na kontrolę w pełni samodzielny i mówi, jak bardzo poprawiła się jego jakość życia - mówi tłumaczy Ewa Karoń, kierownik Oddziału Okulistyki Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Remont oddziału kosztował 1,9 mln zł, z czego milion to środki przekazane przez Starostwo Powiatowe.

- To jest inwestycja, która służy naszym mieszkańcom i jestem przekonany, że pacjenci będą zadowoleni z usług, jakie teraz może zaoferować oddział. Całemu personelowi życzę, by dobrze się tu pracowało - mówi Gabriel Dors, starosta zawierciański.

Co ważne zmniejszyły się także kolejki do zabiegów okulistycznych. Przykładowo czas oczekiwania na usunięcie zaćmy wynosi maksymalnie miesiąc, a w przypadkach pilnych  do 7 dni.

- Mamy nowy oddział i sprzęt o najwyższym standardzie. Ale aparatura i mury to nie wszystko. Najważniejsze, że pozyskaliśmy doskonałych specjalistów, dzięki którym pacjenci tu na miejscu w Zawierciu uzyskają pomoc, po którą kiedyś musieli jeździć do oddziałów klinicznych - deklaruje dr Dariusz Jorg, doradca ds. rozwoju Szpitala.

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum