Zawiercie: szpital ma nowy oddział okulistyki z blokiem operacyjnym za 1,9 mln zł

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 04 września 2020 16:00

Nowo otwarta okulistyka z blokiem operacyjnym umożliwia wykonywanie całego wachlarza zabiegów okulistycznych: w tym usuwanie zaćmy, chirurgię jaskry oraz, do tej pory niedostępną w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu - witrektomię.

Remont oddziału okulistyki kosztował 1,9 mln zł, z czego milion to środki przekazane przez Starostwo Powiatowe. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje zawierciański szpital, placówka posiada innowacyjny, szwajcarski aparat do usuwania zaćmy, który podnosi bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów. Podczas operacji usuwana jest zmętniała soczewka, a następnie wprowadzana nowa, sztuczna, dzięki czemu pacjent widzi lepiej.

- To wspaniałe, kiedy widzimy, że po operacji pacjent przychodzi na kontrolę w pełni samodzielny i mówi, jak bardzo poprawiła się jego jakość życia - mówi tłumaczy Ewa Karoń, kierownik Oddziału Okulistyki Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Remont oddziału kosztował 1,9 mln zł, z czego milion to środki przekazane przez Starostwo Powiatowe.

- To jest inwestycja, która służy naszym mieszkańcom i jestem przekonany, że pacjenci będą zadowoleni z usług, jakie teraz może zaoferować oddział. Całemu personelowi życzę, by dobrze się tu pracowało - mówi Gabriel Dors, starosta zawierciański.

Co ważne zmniejszyły się także kolejki do zabiegów okulistycznych. Przykładowo czas oczekiwania na usunięcie zaćmy wynosi maksymalnie miesiąc, a w przypadkach pilnych  do 7 dni.

- Mamy nowy oddział i sprzęt o najwyższym standardzie. Ale aparatura i mury to nie wszystko. Najważniejsze, że pozyskaliśmy doskonałych specjalistów, dzięki którym pacjenci tu na miejscu w Zawierciu uzyskają pomoc, po którą kiedyś musieli jeździć do oddziałów klinicznych - deklaruje dr Dariusz Jorg, doradca ds. rozwoju Szpitala.

 

 

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum