Zarobić na grypie

Autor: Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 22 listopada 2009 12:58

Tylko na leki przeciw grypie Polacy wydadzą w tym roku półtora miliarda złotych. Ile zarabiają inny uczestnicy grypowego rynku, trudno oszacować, aczkolwiek graczy przybywa.

Rosną obroty aptek. Jak podaje firma badawcza Pharma Expert, od początku listopada codziennie apteki w Polsce odwiedza do 2,5 mln osób. Eksperci szacują, że do końca roku na leki przeciw grypie i przeziębieniu wydamy o 600 mln zł więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Już w październiku sprzedaż samych leków bez recepty w porównaniu z październikiem 2008 r. wzrosła o prawie 15 proc. Można spodziewać się, że obroty w listopadzie, kiedy nastąpił wzrost zachorowań na grypę i choroby grypopodobne, przekroczy październikowy poziom.  

Na grypie zarabiają również supermarkety, które sprzedają maseczki higieniczne, żele, płyny, a nawet lampy antybakteryjne.

Pojawiły się firmy, które wysyłają sms–y z propozycja diety, która wzmocni organizm i uchroni przed zachorowaniem. Koszt sms–a wynosi 3,66 złotych. Za te pieniądze dowiemy się, że np... picie naparów ziołowych wzmocni w naturalny sposób nasz organizm.

W Internecie natomiast można wypełnić test, uiściwszy uprzednio 30 złotych, i dowiedzieć się, czy zachorujemy i umrzemy na grypę.

Polak portafi!

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum