Zaostrzenie ograniczeń przed Bożym Narodzeniem? Rzecznik rządu odpowiada

Autor: PAP, RMF FM/Rynek Zdrowia • • 14 grudnia 2020 11:56

Na rządowych zespołach zarządzania kryzysowego nie ma omawianych wariantów zaostrzenia restrykcji przed świętami Bożego Narodzenia. Obecne ograniczenia będą obowiązywać do świąt włącznie - powiedział w poniedziałek (14 grudnia) rzecznik rządu Piotr Müller.

Zaostrzenie ograniczeń przed Bożym Narodzeniem? Rzecznik rządu odpowiada
Fot. Fotolia

Pytany w Polsat News, czy rząd planuje wprowadzać kolejne obostrzenia w związku z epidemią, Piotr Müller zaznaczył, że "na rządowych zespołach zarządzania kryzysowego nie ma omawianych wariantów zaostrzenia obostrzeń przed świętami Bożego Narodzenia".

- Ten scenariusz, który został przedstawiony jakiś czas temu, jest realizowany, czyli do świąt i włącznie z nimi aktualne obostrzenia będą obowiązywać, chyba że z jakiegoś powodu sytuacja się pogorszy i trzeba będzie podjąć inną decyzję - podkreślił.

Zgodnie z przedstawioną w listopadzie strategią aktualne restrykcje obowiązują do 27 grudnia.

Od 28 grudnia Polska miałaby zostać podzielona, zależnie od sytuacji epidemicznej, na trzy strefy o różnym poziomie obostrzeń.

Strefa czerwona zostanie wprowadzona, kiedy średnia dzienna liczba zachorowań z siedmiu dni osiągnie ok. 19 tys., strefa żółta, gdy ta średnia wyniesie ok. 9,4 tys. W ostateczności, jeśli liczba zakażeń będzie wzrastać, rząd może wprowadzić kwarantannę narodową, która oznaczałaby największe restrykcje.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum