Zamość: wprowadzą rehabilitację z zastosowaniem tzw. metody węgierskiej

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 13 lipca 2017 10:13

Stowarzyszenie "Krok za krokiem", rehabilitujące osoby z dziecięcym porażeniem mózgowym "metodą węgierską", podpisało porozumienie z Instytutem Andreasa Petö w Budapeszcie, placówką propagującą tę metodę leczenia.

Zamość: wprowadzą rehabilitację z zastosowaniem tzw. metody węgierskiej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Współpraca zamojskiego ośrodka z węgierską placówką będzie polegać między innymi na szkoleniach polskich specjalistów, wymianie wolontariuszy, obozach dla dzieci. Obecnie na koloniach w Bondyrzu niedaleko Zamościa przebywa siedmioro dzieci z Węgier.

Zamojski ośrodek rehabilitacyjno-terapeutyczny przeznaczony dla osób z dziecięcym porażeniem mózgowym, to jedyne miejsce w Polsce, gdzie stosuje się metodę nauczania Andreasa Petö, węgierskiego lekarza i pedagoga.

W ocenie Stowarzyszenia jest to najskuteczniejsza metoda w takich przypadkach. Polega na jednoczesnym usprawnianiu wszystkich funkcji życiowych dziecka. Obecnie pod opieką ośrodka znajduje się około 100 osób z dziecięcym porażeniem mózgowym od 2. do 25. roku życia.

W ośrodku dzieci i młodzież uczą się samodzielności. Prowadzone są ćwiczenia dotyczące komunikacji, ubierania, jedzenia.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze