Zakopane: zmiany na SOR - pielęgniarka czy ratownik medyczny?

Autor: Gazeta Krakowska/Rynek Zdrowia • • 15 kwietnia 2011 19:56

Związek zawodowy pielęgniarek z Szpitala Powiatowego im. dr T. Chałubińskiego w Zakopanem protestuje przeciw zastępowaniu pielęgniarek ratownikami medycznymi.

Zakopane: zmiany na SOR - pielęgniarka czy ratownik medyczny?
Jak podaje Gazeta Krakowska, związek protestujemy przeciwko ograniczaniu obsady pielęgniarskiej na oddziale ratunkowym w zakopiańskim szpitalu oraz przenoszeniu doświadczonych pielęgniarek na inne oddziały i zastępowaniu ich młodymi niedoświadczonymi ratownikami medycznymi. W opinii związku, takie działania dezintegrują pracę załogi, co w stanach krytycznych może zagrażać bezpieczeństwu pacjentów.

Marian Papież, wicedyrektor ds. medycznych szpitala, wyjaśnia, że przesunięcia związane są z tym, że dotychczas na zmianie pracowały trzy pielęgniarki, które w nocy i podczas świąt zapewniały opiekę medyczną dla mieszkańców Zakopanego, Kościeliska i Poronina.

Szpital wygrał jednak konkurs na nocną i świąteczną opiekę w całym powiecie tatrzańskim. W związku z tym na dyżurze na oddziale ratunkowym będą pracować dwie pielęgniarki, które wspomagać będzie pracujący na całą dobę ratownik medyczny. Trzecia pielęgniarka została oddelegowana do nocnej i świątecznej opieki.

Więcej: www.gazetakrakowska.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum