Zakopane: w góry przyjechały chore na raka dzieci

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 sierpnia 2014 11:12

Ponad 40 dzieci, podopiecznych białostockiej fundacji "Pomóż Im", wyjechało w piątek (1 sierpnia) rano na wypoczynek do Zakopanego.

W dwutygodniowym turnusie biorą udział dzieci w wieku od 8 do 18 lat, dla niektórych to pierwszy wyjazd w góry. Uczestnicy to przede wszystkim podopieczni fundacji, którzy znajdują się w trakcie leczenia onkologicznego lub po leczeniu. Na letni wypoczynek pojechało też ich rodzeństwo oraz lekarze i wolontariusze.

Jak mówi dr Katarzyna Muszyńska-Rosłan, podczas wyjazdu dzieci biorą udział w zajęciach rehabilitacyjnych, ale mają też czas wolny, podczas którego chodzą na wycieczki w góry, biorą udział w zajęciach sportowych.

- Dzięki tym wyjazdom nasi podopieczni zyskują szansę zapomnienia, choć na chwilę, o codziennych troskach, bólu i problemach - powiedziała dr Muszyńska-Rosłan.

To już 20 wyjazd do Zakopanego dzieci dotkniętych chorobami nowotworowymi. Fundacja zabiera swoich podopiecznych w góry dwa razy do roku - latem i zimą. Zdaniem przedstawicieli organizacji specyficzny, górski klimat pozytywnie wpływa na postęp i tempo rehabilitacji oraz regenerację organizmu.

Wyjazd finansowany jest przez fundację "Pomóż Im" z pieniędzy przekazanych z jednego proc. podatku oraz akcji charytatywnych. Fundacja działa od 2007 roku, prowadzi Białostockie Hospicjum Dla Dzieci. Oprócz letnich wyjazdów, finansuje różne projekty na rzecz ciężko chorych dzieci, np. remont pokoi w ich domach w ramach akcji "Bajkowe pokoje" oraz malowanie ścian w pomieszczeniach kliniki onkologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum