Zakopane: Sanepid poszukuje uczestników pogrzebu "ciotki Bułeckuli"

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 10 lipca 2020 14:36

W sobotę (2 lipca) odbył się pogrzeb znanej na całym Podhalu góralki Zofii Karpiel-Bułecki znanej jako "ciotka Bułeckula". W uroczystościach pogrzebowych wzięło udział kilkaset osób i - jak się okazało - jeden z uczestników pogrzebu był zakażony koronawirusem. Teraz Sanepid w Zakopanem prosi żałobników o kontakt.

Sanepid w Zakopanem prosi o kontakt wszystkie osoby, które brały udział w uroczystościach żałobnych Fot. Archiwum

Pogrzeb miał miejsce na Pęksowym Brzysku w Zakopanem. W związku z tym, że istnieje duże ryzyko przeniesienia się wirusa na inne osoby, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem prosi o kontakt wszystkie osoby, które brały udział w uroczystościach żałobnych po śmierci Zofii Karpiel-Bułecki.

Ryzyko jest tym większe, że część żałobników uczestniczyło przed pogrzebem w modlitwach w domu zmarłej, składało osobiste kondolencje oraz wzięło udział w zorganizowanej przez rodzinę po pogrzebie "stypie".

Na stronie Sanepidu czytamy, aby informacje o uczestnictwie w pogrzebie kierować pod adresem e-mail: zakopane@psse.malopolska.pl. lub zadzwonić pod jeden z numerów: 503 677 313 i 690 288 554.

Przy zgłoszeniu należy podać dane osobowe (imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, numer telefonu kontaktowego) oraz zaznaczyć czy składano osobiście kondolencje rodzinie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum