Zakończył się 23. Przystanek Woodstock, zebrano ponad 500 litrów krwi

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 sierpnia 2017 08:00

W Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) zakończył się 23. Przystanek Woodstock. Podczas festiwalu oddano honorowo 527 litrów krwi.

Zakończył się 23. Przystanek Woodstock, zebrano ponad 500 litrów krwi
Podczas 23. Przystanku Woodstock oddano honorowo 527 litrów krwi. Fot. Archiwum

W sobotę (5 sierpnia) przed godz. 15, podczas ostatniej festiwalowej konferencji prasowej szef WOŚP Jerzy Owsiak poinformował, że szpital polowy pracował spokojnie i zanotował ponad 1300 interwencji medycznych. Zaznaczył, że wśród nich były też drobne, jak np. dotyczące prośby o tabletki, gdyż one tez muszą zostać odnotowane. Do szpitala przewieziono łącznie 53 osoby.

Podczas festiwalu oddano honorowo 527 litrów krwi.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania. W tym roku Fundacja, że festiwal nie jest finansowany ze środków zebranych podczas Finału.

Woodstock, to jeden z największych festiwali muzycznych w Europie gromadzący co roku po kilkaset tysięcy uczestników. Jego 23. edycja rozpoczęła się w czwartek. W granicznym Kostrzynie nad Odrą w Lubuskiem impreza odbyła się po raz 14.

Obszar byłego poligonu, gdzie odbywał się festiwal, tradycyjnie zamienił się w polowe miasto z całą infrastrukturą. Według podanych w sobotę szacunków policji, na Woodstocku bawiło się ok. 220 tys. ludzi.

Pierwszy Przystanek Woodstock odbył się w lipcu 1995 roku w Czymanowie na Pomorzu, a następna edycja w Szczecinie-Dąbiu. Od 1997 roku festiwal jest niemal bez przerwy związany z Ziemią Lubuską. Do 2003 roku, z wyjątkiem 2000 r., odbywał się w Żarach. Później przeniósł się do Kostrzyna nad Odrą.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum