Zakażenia koronawirusem 6 listopada. Niedzielski podał liczbę potwierdzonych zachorowań na Covid-19

Autor: PAP • Źródło: PAP06 listopada 2021 09:09

- Mamy troszeczkę mniej przypadków, ale to jest cały czas bardzo duży przyrost - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w radiu RMF FM.

W sobotę mamy 15 190 zakażeń koronawirusem. Fot. PTWP/Gyncentrum
  • Niedzielski: - W sobotę mamy 15 190 zakażeń koronawirusem. Przyrost jest cały czas bardzo duży
  • Przebieg czwartej fali wskazuje na znacznie mniej hospitalizacji, niż było to w przypadku poprzednich trzech fal
  • W dwóch najbardziej dotkniętych czwartą falą województwach - podlaskim i lubelskim - dynamika zakażeń wyhamowuje

- W sobotę mamy 15 190 zakażeń koronawirusem, wczoraj było 15 900, ale przyrost jest cały czas bardzo duży i transmisji wirusa jest coraz więcej - mówił w sobotę w RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski.

Koronawirus. Mniej hospitalizacji niż w poprzedniej fali

Niedzielski powiedział, że skala czwartej fali pandemii Covid-19 będzie w dużej mierze zależeć od zachowania zasad bezpieczeństwa, w tym m.in. dystansu, noszenia maseczek oraz szczepień.

Zaznaczył, że przebieg czwartej fali wskazuje na decydowanie mniej zakażeń i hospitalizacji, niż było to w przypadku poprzednich trzech fal.

- Widzimy po stronie wykonywanych badań, że te liczby bardzo się powiększają, co też świadczy o tym, że jest coraz więcej transmisji wirusa - przyznał.

- W poprzednim roku mieliśmy już dużo powyżej 20 tysięcy zakażeń, a nawet momentami 30 tysięcy zakażeń. Hospitalizacji mieliśmy 20 tys., dziś mamy 9 tys., więc proszę zwrócić uwagę, jaka to jest ogromna różnica i najważniejsze - dzieje się to w sytuacji, w której wirus z jakim mamy teraz do czynienia jest o wiele bardziej zakaźny, o wiele bardziej zjadliwy - mówił minister pytany w programie Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM czy będą zwiększone restrykcje.

Czwarta fala - apogeum jeszcze przed nami

Szef resortu zdrowia podkreślił, że nie mamy do czynienia jeszcze obecnie z apogeum czwartej fali.

Jednak - jak stwierdził - w dwóch najbardziej dotkniętych czwartą falą województwach - podlaskim i lubelskim - dynamika zakażeń wyhamowuje.

Niedzielski wskazał, że w woj. lubelskim dynamika zakażeń wyniosła jedynie 9 procent przy porównaniu obecnego tygodnia do poprzedniego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum