Zagrożeniem nie jest wirus A/H1N1 a histeria...

Autor: money.pl/Rynek Zdrowia • • 03 sierpnia 2009 10:54

Tak twierdzi Bolesław Piecha, b. wiceminister zdrowia i poseł PiS. Histeria podgrzewana jest przez media i polityków ignorantów, którzy podłapują wątek i starają się go wykorzystać w politycznej walce.

Zdaniem posła Piechy społeczeństwo powinno przyzwyczaić się do tego, że z dużą regularnością występują u nas epidemie grypy. Teraz mamy do czynienia z nowym wirusem, ale umieralność na niego jest podobna jak w przypadku znanych już wirusów.

Według opinii posła, nasz system opieki zdrowotnej jest nieprzygotowany na zwiększoną liczbę zachorowań na A/H1N1. Udowodniła to dziennikarska prowokacja, gdy dziennikarz jednej ze stacji telewizyjnych udawał, że podejrzewa u siebie zarażenie świńską grypą. Nie otrzymał pomocy w trzech różnych szpitalach – lekarze i recepcjonistki po prostu się go bały.

W kwestii szczepionek przeciwko grypie A/H1N1, których będą potrzebowały przede wszystkim kobiety w ciąży, lekarze i pielęgniarki Piecha stoi na stanowisku, że nie zapewni ich nam Unia Europejska. Będzie trzeba na własna rękę załatwiać sobie szczepionkę, co w sytuacji pandemicznej nie przynosi żadnych rezultatów. W budżecie nie ma pieniędzy przeznaczonych na szczepionki, które są absolutnie konieczne. poważniejszej choroby...

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum