TVN24, jj/ Rynek Zdrowia | 29-03-2021 09:57

Zaczyński: w szpitalu na Narodowym są jeszcze wolne miejsca

- Mamy 550 gotowych łóżek pod tlenem. Kiedy osiągniemy liczbę około 450 pacjentów, jesteśmy w ciągu dwóch tygodni zwiększyć ich liczbę do 1200 łóżek – stwierdził Artur Zaczyński, dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym.

Dr Artur Zaczyński: w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym są jeszcze wolne łóżka. FOT. TVN24.pl

  • Artur Zaczyński: - Mamy cały czas wolne łóżka i czekamy na wezwania. Placówka dysponuje 550 łóżkami i w ciągu dwóch tygodni może zwiększyć ich liczbę do 1200
  • Jak przekonuje dyrektor szpitala na Narodowym, kłopoty z kolejkami karetek przed szpitalami wynikają z logistyki przekazywania pacjentów lżej chorych do szpitali tymczasowych i diagnostyki na SOR

Jak mówił dr Artur Zaczyński, dyrektor szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 , w placówce cały czas są wolne łóżka i czeka ona na wezwania. Nie brakuje też chwili obecnej tam sprzętu.

Doktor Zaczyński, zapytany o obecną wydolność systemu opieki zdrowotnej, przede wszystkim liczbę pracowników medycznych, zapewniał, że "cały czas jest bufor bezpieczeństwa". Ocenił, że największym problemem są niedobory kadry medycznej, a nie sprzęt.

Oświadczył, że kierowany przez niego szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym "jest przygotowany do 1200 łóżek". Dysponuje 550. Łóżkami z dostępem do tlenu. Kiedy zaczną się wypełniać zasoby, a a szpital osiągnie poziom 70 procent zapełnienia (około 450 pacjentów) - w ciągu dwóch tygodni liczba łóżek może zostać zwiększona do 1200.

Pytany o to, dlaczego mimo wolnych miejsc w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym często karetki muszą godzinami czekać pod szpitalami na przyjęcie pacjentów, także w Warszawie, Zaczyński wyjaśniał, że to kwestia o wydolności szpitalnych oddziałów ratunkowych i umiejętność przekazywania z nich pacjentów w stanie lżejszym do szpitali tymczasowych bądź szybkiej diagnostyki w szpitalnych oddziałach ratunkowych i przewiezienia do szpitala tymczasowego.