×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zachodniopomorskie: więcej zachorowań na grypę

Autor: gs24.pl/Rynek Zdrowia29 stycznia 2014 08:49Aktualizacja: 29 stycznia 2014 08:51

W województwie zachodniopomorskim od października 2013 r. do połowy stycznia 2014 r. zgłoszonych zostało ponad 15,3 tys. zachorowań na grypę i zakażenia grypopochodne. W analogicznym okresie w ubiegłym sezonie zachorowań było mniej o trzy tysiące osób.

Zachodniopomorskie: więcej zachorowań na grypę
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Grypa w przeciwieństwie do przeziębienia ma charakter nagły i burzliwy. Jej objawy to wysoka gorączka, ogólne rozbicie, suchy kaszel, ból głowy i mięśni. Mogą one świadczyć o rozpoczynającej się infekcji grypowej.

Przy przeziębieniu do czynienia mamy z jedno-, dwudniowym złym samopoczuciem i stopniowym nasileniem objawów. Najczęściej zaczyna się od kataru, drapania w gardle i kaszlu.

Przeziębienie leczymy objawowo, często preparatami łączącymi w sobie środki przeciwbólowe z przeciwzapalnymi. Grypę lekami przeciwwirusowymi i przeciwgorączkowymi. W obu przypadkach powinniśmy przyjmować dużą ilość ciepłych płynów i witaminę C. Przeciw grypie można się też zaszczepić.

W tym sezonie grypowym zachodniopomorski sanepid do tej pory odnotował jedynie jeden przypadek grypy AH1N1, tzw. świńskiej. W sezonie ubiegłym potwierdzonych przypadków było 29.

Więcej: http://www.gs24.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze