Zachodniopomorskie: trzy sanatoria w Kołobrzegu przekształcone czasowo na izolatoria

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2020 18:57

W izolatoria, do których mogą trafiać osoby zakażone koronawirusem, z podejrzeniem COVID-19 lub te, którym zalecono odosobnienie, przekształcone zostały trzy sanatoria w Kołobrzegu. Są gotowe przyjąć łącznie 1 506 osób w 681 pokojach.

FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Jak poinformowało w piątek (10 kwietnia) centrum prasowe wojewody, w Zachodniopomorskiem izolatoria utworzono w trzech sanatoriach w Kołobrzegu: w Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA przy ul. Portowej 22 oraz w obiektach spółek "Arka Mega" przy ul. Sułkowskiego 11 i "Holtur" przy ul. Koszalińskiej 72.

Pierwsze z nich dysponuje 253 miejscami w 117 pokojach, w drugim jest 1 189 miejsc w 532 pokojach, a w trzecim 64 miejsca w 32 pokojach. Łącznie w gotowości na przyjęcie pacjentów jest 1 506 miejsc w 681 pokojach.

Do izolatorium, w razie lawinowego wzrostu liczby osób zakażonych kornawirusem, będą kierowane przez lekarzy osoby chore, które nie wymagają hospitalizacji. Mogą do nich trafić również te z podejrzeniem zakażenia, czekające na wynik testu oraz osoby z zaleceniem odosobnienia w warunkach domowych, które z różnych przyczyn nie mogą poddać się izolacji w miejscu zamieszkania.

Izolowani pacjenci będą mieć zapewnioną opiekę medyczną i posiłki. Pobyt w izolatorium opłaca Narodowy Funduszu Zdrowia. 

Inga Domurat

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum