Zachodniopomorskie: nowa siedziba pogotowia w Policach

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 14 stycznia 2013 11:41

W sobotę (12 stycznia) marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz członek zarządu województwa Anna Mieczkowska uczestniczyli w uroczystości otwarcia nowej siedziby Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Placówka jest zlokalizowana przy ulicy Grunwaldzkiej w Policach.

Zachodniopomorskie: nowa siedziba pogotowia w Policach

Nowy obiekt Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego wybudowała za 1,8 mln zł. W budynku są dwa garaże, stanowisko do mycia i dezynfekcji ambulansów, pomieszczenie do składowania odpadów, magazyny oraz pomieszczenia socjalno-biurowe.

Zmiana siedziby wojewódzkiej stacji była konieczna, ponieważ miejsce, w którym dotychczas stacjonowała stacja było nie tylko niedostosowane architektonicznie, ale również w złym stanie technicznym. Nie posiadało także zaplecza do obsługi ambulansów.

Na uroczystość otwarcia przybył również minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, który właśnie w polickim pogotowiu zaczynał karierę zawodową.

W Policach stacjonują dwa zespoły ratownictwa medycznego - podstawowy i specjalistyczny oraz zespół wykonujący usługi w zakresie transportu sanitarnego. Zatrudnionych jest tam 5 lekarzy i 31 ratowników medycznych. W 2012 roku zespoły ratownictwa medycznego udzieliły pomocy w stanach nagłych 3203 razy, natomiast zespół wykonujący usługi w zakresie transportu sanitarnego zrealizował 1850 transportów. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum