Zachodniopomorskie: marszałek województwa apeluje do ministra zdrowia ws. uzdrowisk

Autor: dziennikpolicki/Rynek Zdrowia • • 20 marca 2020 09:23

Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zaapelował do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o pilne wygaszenie trwających turnusów w polskich uzdrowiskach.

Przebywanie osób starszych w większych skupiskach może prowadzić do zakażeń Fot. Fotolia

W jego opinii przebywanie osób starszych, będących w grupie największego ryzyka zakażenia się wirusem SARS-CoV-2, w tak dużych skupiskach, może doprowadzić do dramatycznych skutków - informuje Dziennik Policki.

Według obecnie obowiązującego rozporządzenia pacjenci, którzy rozpoczęli leczenie uzdrowiskowe przed 14 marca br., mogą kontynuować leczenie do czasu przewidzianego programem turnusu. W Uzdrowisku Kołobrzeg obecnie przebywa 173 kuracjuszy, a w Świnoujściu 551. Zgodnie z planem mają opuścić sanatoria do końca marca - początku kwietnia. Zdaniem marszałka, a także pracowników uzdrowisk, w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, może to być bardzo niebezpieczne.

Pismo w tej sprawie zostało wysłane w czwartek (19 marca) do ministra Łukasza Szumowskiego. "W imię odpowiedzialności oczekujemy, że Narodowy Fundusz Zdrowia natychmiast podejmie działania, które umożliwią kuracjuszom jak najszybszy powrót do ich miejsc zamieszkania” - napisał marszałek Geblewicz.

Więcej: dziennikpolicki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum