Zachodniopomorskie: kilkanaście osób z urazami po nieumiejętnym odpalaniu fajerwerków

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 stycznia 2019 11:45

Kilkanaście osób w Zachodniopomorskiem doznało urazów - w tym kilka poważnych - spowodowanych wybuchami środków pirotechnicznych. Ratownicy medyczni w noc sylwestrową wyjeżdżali najczęściej, aby pomóc po upadku czy bójce.

Zachodniopomorskie: kilkanaście osób z urazami po nieumiejętnym odpalaniu fajerwerków
Fajerwerki są piękne, ale bardzo niebezpieczne w razie nieprawidłowego obchodzenia się z nimi. Fot. John Haslam:Flickr (CC BY 2.0).jpg

- Dyspozytorzy WSPR w Szczecinie oceniają minioną noc sylwestrową jako jedną ze spokojniejszych na przestrzeni ostatnich kilku lat. Niemniej jednak ratownicy medyczni mieli sporo pracy - poinformowała we wtorek (1 stycznia) rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Targaszewska.

Ratownicy z regionu do godz. 7 we wtorek byli wzywani ponad 350 razy. Najczęściej udzielali pomocy osobom z urazami, do których doszło w wyniku upadku lub bójki. Jak dodała rzeczniczka pogotowia, "znaczna większość poszkodowanych była pod wpływem alkoholu".

U czterech osób podejrzewano zażycie dopalaczy, a 19 osób doznało urazów spowodowanych wybuchami środków pirotechnicznych - najczęściej były to poparzenia rąk, twarzy i oczu.

- Niestety w kilku przypadkach doszło do poważnych urazów rąk z ranami szarpanymi i oderwanymi częściami ciała - poinformowała Targaszewska. Wśród poszkodowanych nie było dzieci.

PAP - Elżbieta Bielecka

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum