Zachodniopomorskie: już działa zintegrowana dyspozytornia

Autor: Gazeta Wyborcza, KR/Rynek Zdrowia • • 03 lutego 2012 09:50

Dyspozytorzy ratownictwa medycznego rozpoczęli pracę w zintegrowanej dyspozytorni w Szczecinie. Jednostka nadzoruje największy obszar w Polsce. Docelowo w województwie zachodniopomorskim mają działać dwie dyspozytornie.

Jak podaje Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie, docelowo na terenie województwa zachodniopomorskiego działać będą tylko dwie dyspozytornie - w Szczecinie i Kołobrzegu.

Właśnie uruchomiona, zintegrowana dyspozytornia ma siedzibę w budynku Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. Obszar jaki nadzoruje jest największym w Polsce. Do końca marca 2012 r. swoim zasięgiem obejmie całe byłe województwo szczecińskie.

W 2000 r. w województwie działało 30 dyspozytorni, w których pracowało łącznie 160 dyspozytorów. Pod koniec 2011 r. dyspozytorni było już 13, a pracowników 65.

W lutym zostaną zlikwidowane dyspozytornie w Stargardzie i Gryfnie. Do końca marca działać będą jednostki w Szczecinie, Kołobrzegu i Sławnie. Dyspozytornia w Szczecinie obejmie działaniem 11 powiatów. Placówka w Kołobrzegu dziewięć, a z czasem przejmie też jednostkę w Sławnie, obejmującą działaniem jeden powiat - informuje Gazeta Wyborcza.

Do końca 2012 r. ma też w pełni działać Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego.  

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum