Zachodniopomorskie: Urząd Marszałkowski finansuje 2 tysiące szczepień

Autor: Gazeta Wyborcza, PP/Rynek Zdrowia • • 13 listopada 2009 15:00

Funduje je dzieciom w wieku powyżej 9 lat, osobom po 50. roku życia i cierpiący na przewlekłe choroby.

Zachodniopomorskie: Urząd Marszałkowski finansuje 2 tysiące szczepień

Z darmowego szczepienia skorzystać mogą także osoby, które w ostatnim roku chorowały na choroby metaboliczne, choroby nerek oraz osoby z niedoborem odporności (także z HIV).

Akcję przeprowadzą przychodnie Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy – Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie i w filii w Stargardzie Szczecińskim.. Pacjenci mogą przebadać się na miejscu albo przynieść ważne badanie ze skierowaniem na szczepienie od lekarza rodzinnego (takie badanie ważne jest tylko dobę). Nie mogą skorzystać osoby uczulone na białko jaja kurzego, przeziębione, mające podwyższoną temperaturę czy złe samopoczucie.

Ewa Bujnowicz, rzeczniczka WOMP zwraca uwagę, że dorośli powinni mieć ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem i numerem PESEL, a dzieci książeczkę szczepień i numer PESEL.

Dorota Łabinowicz, kierownik biura ochrony zdrowia Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl tłumaczy, że wykonawstwo szczepień przeciwko grypie w sezonie epidemicznym wyjątkowo spoczywa na województwie.

– Zapotrzebowanie określono na poziomie dwóch tysięcy osób z grup szczególnego ryzyka, zgodnie z możliwościami finansowymi.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum