Zabrze: wręczono nagrody dla darczyńców Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 listopada 2009 10:27

Darczyńcy Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii zostali uhonorowani Oskarami Serca.

Zabrze: wręczono nagrody dla darczyńców Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii

Swoich najhojniejszych darczyńców już po raz osiemnasty nagrodziła w sobotę (28 listopada) Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii (FRK). Galę poświęcono pamięci zmarłego w marcu tego roku założyciela i patrona Fundacji, prof. Zbigniewa Religi.

W tym roku FRK wprowadziła nowe kategorie nagród i wyróżnień. Po raz pierwszy, zamiast tradycyjnych „Oskarów Serca”, darczyńcy FRK otrzymali srebrne statuetki „Serce za Serce”.

Decyzją Rady Fundacji, przyznano je: Spółdzielni Pszczelarskiej Apis w Lublinie, katowickiej firmie Kopex, Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach, Alter Medice z Żywca oraz firmie Kuracjusz z Suchej Beskidzkiej.

Polski Związek Wędkarski, Miasto Zabrze i Klub Kardiochirurgów Polskich otrzymały medal im. prof. Zbigniewa Religi – jako instytucje najbardziej kojarzące się z osobą założyciela Fundacji.

Fundacja nagrodziła również nagrodą im. prof. Zbigniewa Religi zwycięzcę konkursu na najlepszą publikację naukową w dziedzinach medycyny i bioinżynierii. Laureatem tej nagrody został dr Tomasz Timek z West Michigan Cardiothoracic Surgeons w amerykańskim Grand Rapids.

Fundację Rozwoju Kardiochirurgii powołał w 1991 roku prof. Zbigniew Religa. Od kilkunastu lat, we własnym Instytucie Protez Serca, Fundacja zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem urządzeń i produktów służących ratowaniu ludzkiego życia, gdy zagrożone jest serce.

Fundacja wyspecjalizowała się w pracach związanych z polskim sztucznym sercem, robotem kardiochirurgicznym i innowacyjnymi narzędziami chirurgicznymi, inżynierią tkankową wykorzystywaną w celach leczniczych oraz biologicznymi protezami zastawek serca do korekcji wrodzonych i nabytych wad serca u dzieci i dorosłych.

Jej działalność jest możliwa m.in. dzięki ofiarności firm, instytucji i osób prywatnych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum