Zabrze: porozmawiają o chirurgii bariatrycznej

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 15 maja 2015 09:37

W dniach 21-23 maja w Zabrzu odbędzie się VII Międzynarodowa Konferencja Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej.

Zabrze: porozmawiają o chirurgii bariatrycznej
Fot. Archiwum

Konferencja zorganizowana przez Katedrę i Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej, Bariatrycznej i Medycyny Ratunkowej w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach wiąże się z przypadającą w 2015 roku 30. rocznicą działalności Kliniki w zakresie chirurgii bariatrycznej.

Podczas konferencji omówione zostaną aspekty chirurgii metabolicznej i bariatrycznej. W programie naukowym położono szczególny nacisk na kwalifikację chorych do poszczególnych rodzajów operacji, postępowanie w powikłaniach pooperacyjnych oraz na nowości i trendy w technikach operacyjnych w chirurgicznym leczeniu otyłości.

W ostatnim czasie podkreśla się również szczególne znaczenie kompleksowego, interdyscyplinarnego podejścia do leczenia chorych otyłych. Stąd do udziału w Konferencji zaproszono również ekspertów zajmujących się niezabiegowym leczeniem otyłości. Podczas konferencji odbędą się równoległe sesje obejmujące problemy metaboliczne, dietetyczne i psychologiczne w otyłości przeznaczone dla lekarzy rodzinnych, którzy stanowią ważne ogniwo w leczeniu tego schorzenia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum