Zabrze: kardiolodzy o roli lekarza rodzinnego

Autor: PAP/RynekZdrowia • • 21 maja 2010 17:39

Dobra opieka lekarzy rodzinnych jest kluczowa dla przeżycia i kondycji pacjentów po zawale serca - oceniają organizatorzy XVII Międzynarodowej Konferencji Kardiologicznej, która rozpoczęła się w piątek (21 maja) w Zabrzu.

Prof. Lech Poloński, kierownik III Kliniki Kardiologii w Śląskim Centrum Chorób Serca

To jedna z największych konferencji medycznych w Polsce. W tym roku chęć udziału zgłosiło blisko 3,5 tys. lekarzy z całego kraju, a także eksperci z zagranicy. W programie szkoleń podczas konferencji największy nacisk położono w tym roku na kształcenie lekarzy rodzinnych.

- Doszliśmy do wniosku, że bez lekarzy rodzinnych nie potrafimy chorych kardiologicznie kompleksowo i skutecznie leczyć. Jeżeli my nawet najlepiej zawał wyleczymy, a pacjent pójdzie do rejonu w swojej wsi i nie znajdzie tam właściwej opieki, to za kilka miesięcy wróci - jeżeli zdąży wrócić - z kolejnym powikłaniem. Dlatego chcemy - rozmawiając z lekarzami rodzinnymi - uświadomić im ich istotną rolę - powiedział przewodniczący komitetu organizacyjnego Kongresu, prof. Lech Poloński ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Konferencji towarzyszą też XI Warsztaty Kardiologii Inwazyjnej. Prof. Poloński podkreślił, że istnieje ogromne zapotrzebowanie na kardiologów interwencyjnych, stąd też duże zainteresowanie takimi sesjami podczas zabrzańskiej konferencji.

Uczestnicy konferencji mogą też posłuchać wykładów na temat najnowszych technik małoinwazyjnych zabiegów na sercu oraz obejrzeć na żywo transmisje zabiegów z pracowni hemodynamiki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum