Zabrze: Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii nagrodzi kolejnych darczyńców

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 14 września 2011 20:01

Rada Fundacji Rozwoju Kardiochirugii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu zdecydowała, kto otrzyma złote statuetki "Serce za Serce"

Zabrze: Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii nagrodzi kolejnych darczyńców
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Będą to: PKO Bank Polski SA w Warszawie, Akuna Polska w Katowicach, Grupa Żywiec SA, Naturell Polska w Krakowie oraz Cedrob SA w Ciechanowie. Srebrną statuetkę otrzyma: Lidl Polska Sklepy Spożywcze w Jankowicach.

Gala "Serce za serce" odbędzie się 19 listopada. Fundacja poinformowała w środę (14 września), że podczas koncertu zaprezentowana zostanie kliniczna wersja protezy serca dla dzieci w wieku szkolnym. Jest to priorytetowy projekt Fundacji, który w 2012 roku wejdzie w fazę eksperymentu klinicznego.

Zabrzańską Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w 1991 roku założył prof. Zbigniew Religa. Od początku swojego istnienia z myślą o uhonorowaniu osób, firm i instytucji, które najhojniej wspierają postęp prac naukowo-badawczych, organizowane są doroczne koncerty "Serce za serce".

Tegoroczny koncert zwieńczy cykl uroczystości jubileuszowych, organizowanych w 20. rocznicę działalności Fundacji, które wiążą się m.in. z ukończeniem prac nad prototypem protezy serca dla dzieci.

Podczas koncertu zostaną przyznane także statuetki "Szlachetne Serce", "Medale im. prof. Zbigniewa Religi", tytuły "Przyjaciela Fundacji" oraz nagroda naukowa im. prof. Zbigniewa Religi w kategorii medycyna i bioinżynieria (w tym wypadku laureaci wyłonieni zostaną w drodze konkursu).

Największym dorobkiem Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi są mechaniczne systemy wspomagania serca dla dzieci i dorosłych, zrobotyzowane narzędzia chirurgiczne nowej generacji, inżynieria tkankowa wykorzystywana w celach leczniczych oraz biologiczne protezy zastawek serca do korekcji wrodzonych i nabytych wad serca.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze