ZUS też wstrzymuje wyjazdy do sanatoriów z powodu koronawirusa

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 16 marca 2020 07:20

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zdecydował o wstrzymaniu wyjazdów do ośrodków rehabilitacyjnych na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej.

Od 14 marca sanatoria zawieszają działaność z powodu koronawirusa - dotyczy to wyjazdów ze skierowaniem z NFZ i ZUS. Fot. PTWP

Jak podaje Karol Jagielski, regionalny rzecznik ZUS województwa zachodniopomorskiego, od 14 marca 2020 r. do odwołania Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymuje czasowo wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych.

''Jeżeli posiadasz zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację ZUS, która ma rozpocząć się po 14 marca 2020 roku - NIE JEDŹ, ZOSTAŃ W DOMU'' - apeluje Zakład.

Skierowanie do ośrodka rehabilitacyjnego będzie można zrealizować w późniejszym terminie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu, który znajduje się na zawiadomieniu o skierowaniu na rehabilitację.

O tym, że uzdrowiska zawieszają czasowo działalność poinformował też NFZ w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Skierowanie do sanatorium będzie mogło być zrealizowane w późniejszym terminie, z zachowaniem obecnego miejsca w kolejce oczekujących. Szczegółowych informacji udzielą oddziały wojewódzkie NFZ.

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum