ZUS oferuje profilaktyczne badania głosu

Autor: PP/Rynek Zdrowia • • 24 listopada 2009 11:57

ZUS wszystkim grupom zawodowym posługującym się na co dzień swoim głosem, m.in. dziennikarzom czy nauczycielom, proponuje badania profilaktyczne.

ZUS oferuje profilaktyczne badania głosu

Wzrost liczby cierpiących na choroby zawodowe skłonił Zakład Ubezpieczeń Społecznych do uruchomienia programu profilaktyki i rehabilitacji zaburzeń głosu. Każdy, kto za sprawą wykonywania swojego zawodu zagrożony jest chorobą narządu głosu, może skorzystać z nieodpłatnych badań, oferowanych przez wojewódzkie ośrodki medycyny pracy. Jako pierwsi, z takich badań mogli skorzystać łodzianie.

Ośrodki prowadzą badania foniatryczne, w tym otolaryngologiczne i badania foniatryczne z wykonaniem wideolaryngologii lub stroboskopii, konsultacje logopedyczne i psychologiczne, a także instruktaż właściwej emisji głosu. W oparciu o badania profilaktyczne lekarze określą zasady dalszego postępowania w walce z chorobami narządu głosu.

Badania w ramach programu profilaktyki i rehabilitacji zaburzeń głosu będą wykonywane m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku, Białymstoku i Bydgoszczy. Pełna lista ośrodków znajduje się na internetowej stronie Instytutu Medycyny Pracy im. prof. Nofera: www.imp.lodz.pl.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum