ZEA: 1007 nowych przypadków koronawirusa, najwięcej od początku epidemii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 września 2020 20:06

Ministerstwo zdrowia Zjednoczonych Emiratów Arabskich poinformowało w sobotę (12 września) o 1007 nowych przypadków zakażeń koronawirusem; jest to największy dziennik przyrost infekcji od początku epidemii

ZEA: 1007 nowych przypadków koronawirusa, najwięcej od początku epidemii
FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Zjednoczone Emiraty Arabskie odnotowały do tej pory 78 849 infekcji i 399 zgonów z powodu COVID-19. Rząd nie ujawnia, gdzie w kraju składających się siedmiu emiratów doszło do zakażeń lub zgonów. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich mieszka około 10 milionów ludzi, głównie obcokrajowców.

W czwartek urzędniczka ministerstwa zdrowia poprosiła opinię publiczną o zachowanie dystansu społecznego i unikanie spotkań i zbliżania się do ludzi, o których wiadomo, że są nosicielami koronawirusa.

Zjednoczone Emiraty Arabskie już wcześniej wprowadziły surowe środki w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, w tym zamknięto Dubaj dla turystów na miesiąc i ogłoszono przez miesiąc godzinę policyjną w całym kraju.

Większość obiektów biznesowych i publicznych została ostatnio ponownie otwarta z pewnymi ograniczeniami, a ludzie muszą nosić maseczki na zewnątrz.

Dubaj został ponownie otwarty dla zagranicznych gości w lipcu, chociaż lotniska w pozostałej części kraju pozostają zamknięte dla odwiedzających.

Abu Zabi, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich i największy i najbogatszy emirat, ograniczyła możliwość poruszania się po tym obszarze do osób z negatywnym wynikiem testu na obecność COVID-19. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum