Z życia słynnego i łagodnego wirusa, czyli grypa w ekipie Obamy...

Autor: Wirtualna Polska/ Rynek Zdrowia • • 29 maja 2009 18:08

Francuskie władze poinformowały, że członkini amerykańskiej delegacji, przygotowującej udział prezydenta Baracka Obamy w obchodach 65. rocznicy lądowania wojsk alianckich w Normandii, trafiła do szpitala z grypą A/H1N1.

54-letnia kobieta przebywa w szpitalu w Caen w departamencie Calvados, gdzie na obserwacji zostanie około tygodnia. 11 innych członków delegacji zostało odizolowanych na 24 godziny w pokojach hotelowych. Profilaktycznie podano im leki.

Prefekt Dolnej Normandii Christian Leyrit zapewnił, że ten przypadek A/ H1N1 nie będzie miał wpływu na uroczystości planowane na 6 czerwca.

Poinformował jednocześnie, że to już 24 potwierdzony we Francji przypadek tzw. świńskiej grypy.

Co jeszcze "słychać" u najsłynniejszego dziś wirusa? W czwartek (28 maja) wykryto w Wielkiej Brytanii kolejnych 17 przypadków nowej grypy. Podniosło to bilans do 207 zachorowań w całym kraju.

Tzw. świńska grypa u jednego z uczniów elitarnej brytyjskiej szkoły średniej w Eton sprawiła, że dyrekcja natychmiast zdecydowała o odwołaniu lekcji. Absolwentami tej szkoły są m.in. książęta William i Harry.

Szkoła w Eton będzie zamknięta przez tydzień. Wielka Brytania jest najbardziej dotknięta wirusem spośród państw europejskich. Władze podkreślają jednak, że choroba ma łagodny przebieg. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum