Z powodu koronawirusa Korea Południowa podnosi alert do najwyższego poziomu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 lutego 2020 14:09

Prezydent Korei Południowej Mun Dze In poinformował w niedzielę (23 lutego), że z powodu koronawirusa rząd podniesie alert do najwyższego poziomu, po gwałtownym wzroście liczby nowych przypadków zakażenia wirusem Covid-19.

Fot. Flickr/Michael Coghlan (CC BY-SA 2.0) (zdjęcie ilustracyjne)

Moon zapowiedział, że rząd podniesie alarm o jeden stopień do najwyższego poziomu w celu ograniczenia gwałtownego wzrostu liczby nowych przypadków zarażenia wirusem Cornavirus. Zapowiedział też, że władze muszą podjąć "bezprecedensowe wielkie kroki" w walce z wirusem.

Epidemia Covid-19 jest "w punkcie zwrotnym" - powiedział Moon po spotkaniu rządu w tej sprawie. Obecnie w kraju jest łącznie 556 osób zakażonych koronawirusem, przenoszących wirusa, który do tej pory zabił już pięć osób.

W niedzielę władze poinformowały o 75 nowych przypadkach zakażenia w związku z odbywających się w 2,5-milionowym mieście Daegu w środkowej części kraju nabożeństwami wyznawców Kościoła Jezusa Shincheonji, przez krytyków uważanego za sektę. Wcześniej 128 uczestników tych nabożeństwa zastało zainfekowanych.

Daegu i sąsiednie miasto Czeongdo określono jako "strefy zarządzania specjalnego". Mer Daegu zaapelował do mieszkańców, by w miarę możliwości nie wychodzili na zewnątrz. Natomiast w stolicy kraju, Seulu, władze zakazały demonstrowania w centrum miasta. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum