Wzrost zagrożenia zarażeniem wirusem HIV: RPA wycofuje 1,35 mln uszkodzonych prezerwatyw

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 stycznia 2012 11:54

Prawie co trzecia ciężarna w RPA jest zarażona wirusem HIV. Tymczasem przedstawiciel lokalnych władz w RPA poinformował we wtorek (31 stycznia), że wycofanych zostanie 1,35 mln prezerwatyw, ponieważ pojawiły się podejrzenia, że były one uszkodzone.

Rozdano je z okazji obchodów stulecia powstania Afrykańskiego Kongresu Narodowego (ANC). Według oficjalnych danych nosicielami wirusa HIV powodującego AIDS jest ponad 10 proc. 49-milionowej ludności RPA. 

Problem wykryto po interwencji działacza na rzecz walki z AIDS Sello Mokhalipi, który informował, że wiele osób skarżyło się na wadliwe prezerwatywy.

Dziesiątki tysięcy ludzi uczestniczyły w uroczystościach związanych z setną rocznicą powstania ANC, które odbyły się 8 stycznia. Przed obchodami do pensjonatów, hoteli, restauracji i barów dostarczono 8,7 tys. pudełek z prezerwatywami.

Przed dwoma tygodniami zaczęto wycofywać prezerwatywy, by przeprowadzić testy - powiedział rzecznik departamentu zdrowia stanu Wolne Państwo w środkowej części kraju Jabu Mbalula. Nie potrafił określić, ile spośród 1,35 mln prezerwatyw już wycofano.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum