MAK/Rynek Zdrowia | 05-03-2012 15:01

Wytyczne dotyczące terapii wysiękowej postaci AMD

Zespół lekarzy retinologów, we współpracy z Polskim Towarzystwem Okulistycznym, opracował wytyczne dotyczące terapii wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD) lekiem Lucentis (ranibizumab).

Wytyczne zostały przygotowane przez zespół szesnastu okulistów reprezentujących piętnaście kluczowych ośrodków retinologicznych z całego kraju. Dokument to efekt ponad 5 lat doświadczeń klinicznych w stosowaniu preparatu Lucentis przez polskich okulistów.

- Zalecenia terapeutyczne dotyczące stosowania preparatu Lucentis w leczeniu wysiękowej postaci AMD zostały przygotowane przez lekarzy praktyków, którzy na co dzień zajmują się leczeniem tych pacjentów, a następnie zaakceptowane przez wybitnych profesorów okulistyki - mówi prof. Wojciech Omulecki, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

Wytyczne przedstawione są w praktycznej i skondensowanej formie przewodnika, składającego się z ośmiu części dotyczących diagnostyki, kryteriów włączenia i wyłączenia z leczenia, jego fazy wstępnej, monitorowania pacjenta, kryteriów kontynuacji terapii, jej zawieszenia oraz przerwania.

Więcej: www.okulistyka.com.pl