Wyszków: szpital oddaje poradnię w Kamieńczyku

Autor: Tygodnik Ostrołęcki, KR/Rynek Zdrowia • • 29 stycznia 2010 09:46

Wyszkowski SP ZZOZ musiał zlikwidować ośrodek zdrowia w Kamieńczyku (woj. mazowieckie). Powód: brak lekarza.

Wieś nie jest miejscem, w którym lekarze chętnie podejmują pracę.

Jak podaje Tygodnik Ostrołęcki, z wnioskiem o wyrażenie zgody na formalną likwidację ośrodka zdrowia w Kamieńczyku wystąpiła do Rady Społecznej Cecylia Domżała, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie.

Zgoda to jednak tylko formalność, bo lecznica nie funkcjonuje od początku stycznia.

– Jedyny lekarz, który tam pracował, zwolnił się, a nie udało się niestety pozyskać nowego. Nie mogliśmy też zabezpieczyć tego stanowiska lekarzami z naszego szpitala, gdyż żaden z nich nie ma wymaganej przez NFZ specjalizacji w dziedzinie medycyny rodzinnej lub 10-letniego stażu w POZ – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Agnieszka Ogonowska, wicedyrektor ds. ekonomicznych-administracyjny wyszkowskiej lecznicy.

Z tego powodu SP ZZOZ nie uzyskał kontraktu dla ośrodka na 2010 r. Rada Społeczna SP ZOZ większością głosów wyraziła zgodę na likwidację ośrodka i wykreślenie go ze statutu lecznicy. Teraz wniosek o likwidację będzie musiała zatwierdzić Rada Powiatu.

Jak zapewnia dyrektor Ogonowska, w tej chwili szpital zabezpiecza dostęp do leczenia pacjentom z Kamieńczyka. Poradnię najprawdopodobniej poprowadzi jeden z miejscowych NZOZ-ów, który ma już inne poradnie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum