Wystartowała 4. edycja KRakowskiego KRwietnia KRwiodawstwa

Autor: KR/Rynek Zdrowia • • 15 kwietnia 2011 15:06

Ruszyła akcja promocyjna honorowego krwiodawstwa i świadomej transplantologii wśród studentów uczelni wyższych oraz mieszkańców Krakowa.

Wystartowała 4. edycja KRakowskiego KRwietnia KRwiodawstwa

Projekt powstał we współpracy Porozumienia Samorządów Studenckich Uczelni Krakowa, Niezależnego Zrzeszenia Studentów i Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie oraz Polskim Czerwonym Krzyżem.

W ramach akcji RCKiK prowadzi zbiórki krwi, a ponadto pobiera próbki do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej „Poltransplantu”.

O tym jak samemu zadbać o własne zdrowie będą informować studenci medycyny, w ramach realizowanego przez nich Festiwalu Zdrowia IFMSA-Poland. Na stoiskach edukacyjnych można uzyskać informacje na temat zapobiegania zakażeniu HIV oraz profilaktyki raka szyjki macicy. Na zainteresowanych tematyką transplantologii będą czekać materiały informacyjne Poltransplantu oraz oświadczenia woli.

KRakowski KRwiecień KRwiodawstwa w kwietniu zagości jeszcze na Uniwersytecie Ekonomicznym (18-21 kwietnia) oraz na AWF (19-21 kwietnia).

Więcej: www.krkrkr.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum