Wypadek karetki pogotowia w Płocku. Są ranni

Autor: PAP • Źródło: PAP11 grudnia 2021 14:42

W Płocku karetka pogotowia z pacjentem, jadąca na sygnale zderzyła się na rondzie z samochodem ciężarowym. Pacjent do szpitala trafił, ale niestety zespół ambulansu również wymaga pomocy medycznej.

Fot. achiwum RZ (zdj. ilustracyjne)
  • Do wypadku karateki w Płocku doszło na rondzie. Zderzyła się z ciężarówką
  • Karetka miała włączone sygnały świetlne i dźwiękowe
  • Pacjent w karetce i zespół ambulansu wymagali pomocy medycznej po wypadku

Wypadek karetki pogotowia

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Marta Lewandowska, do zderzenia karetki pogotowia z samochodem ciężarowym doszło w sobotę (11 grudnia) po południu - ambulans wjechał na Rondo Wojska Polskiego, jadąc drogą krajową nr 62, od strony Wyszogrodu.

Karetka wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle, mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe, czyli była pojazdem uprzywilejowanym. Doszło do zderzenia z samochodem ciężarowym, który jechał w kierunku Mostu Solidarności - wyjaśniła podkom. Lewandowska, powołując się na wstępne ustalenia dotyczące zdarzenia.

Pacjent i zespół karetki - w szpitalu

Jak dodała rzeczniczka płockiej policji, "do szpitala przewiezionych zostało dwóch ratowników medycznych oraz pacjent transportowany karetką. Według niej utrudnienia w ruchu pojazdów w miejscu, gdzie doszło do wypadku, mogą potrwać minimum trzy godziny.

Rondo Wojska Polskiego w Płocku to miejsce, gdzie krzyżują się drogi krajowe nr 60 i 62. Jest to jedna z najczęściej uczęszczanych tras tranzytowych przez miasto prowadząca w kierunku Warszawy i Ciechanowa, a także na Most Solidarności przez Wisłę i dalej w kierunku Łodzi i Włocławka.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum